sesja:
Array ( )
GET:
Array ( [site] => oferta [subsite] => modernizacja_instalacji_elektrycznych_Krakow )
POST:
Array ( )
FILE:
Array ( )
<< powrót

Elektryk Kraków - modernizacja instalacji elektrycznych, instalacje elektryczne

Instalacje Elektryczne Kraków

rzetelna firma

PRZERÓBKI I REMONTY INSTALACJI

 

   W istniejących, remontowanych lub adaptowanych obiektach, możecie Państwo powierzyć nam ocenę istniejących instalacji celem ewentualnego wykorzystania ich do nowych potrzeb oraz wykonanie potrzebnych, nowych instalacji elektrycznych:

 

 wykonanie lub modernizacja zasilania do lokalu lub obiektu oraz

   przygotowanie miejsca pod nowy licznik energii (dotyczy zwłaszcza sytuacji, kiedy

   zmianie ulega wielkość przydziału mocy – na podstawie „Warunków przyłaczenia” wydanych przez

   właściwy Rejon Energetyczny),

• układanie przewodów podtynkowo i natynkowo (do wyboru zleceniodawcy oraz

   w zależności od technologii budowy obiektu i miejsca układania instalacji),

• montaż i wyposażenie rozdzielni elektrycznych,

• montaż puszek instalacyjnych i osprzętu elektrycznego (gniazda, wyłączniki),

• wykonanie instalacji do kuchenek elektrycznych i sprzętu AGD,

• wykonanie instalacji do ogrzewania elektrycznego, wentylacji i klimatyzacji,

• wykonanie instalacji do maszyn i urządzeń produkcyjnych,

• wykonanie instalacji domofonów, telefonów, alarmów, anten

   telewizyjnych, internetu.

 

   Instalacje elektryczne to jeden z najważniejszych elementów każdego domu, mieszkania i lokalu użytkowego. Remont, modernizacja, rozbudowa lub zmiana dotychczasowej funkcji lokalu lub budynku, niesie ze sobą również konieczność zmian w obrębie instalacji elektrycznych. Potrzeby takie uzasadnione są ponadto coraz szerszym zastosowaniem energii elektrycznej.   Dlatego w sytuacji, kiedy planowany jest kompleksowy remont mieszkania, warsztatu lub lokalu handlowego, inwestor, projektant i wykonawca stają przed bardzo ważnym problemem.

 

Nowa instalacja elektryczna musi zostać wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami:

 

- Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r., „Prawo Budowlane” wraz z aktami wykonawczymi,

- Ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r., „Prawo Energetyczne” wraz z aktami wykonawczymi,

- Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 17 września 1999 r., w sprawie bezpieczeństwa i

   higieny pracy przy urządzeniach i instalacjach energetycznych,

- Ustawa z dnia 3 kwietnia 1993 r., o Badaniach i Certyfikacji,

- Polskie Normy

 

oraz zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Zakład Energetyczny, określonymi w dokumencie „Warunki przyłączenia”.

 

   Poza tym, zmodernizowania instalacja elektryczna musi spełniać wymagania użytkowników lokalu lub budynku po remoncie. Często zdarza się, że niektóre pomieszczenia lub nawet całe obiekty uzyskują nowe funkcje. W remontowanych lokalach mieszkalnych powstają otwarte, połączone z pokojami dziennymi kuchnie, obok sypialni pojawiają się nowe łazienki lub garderoby. Nawet bez zmiany przeznaczenia lokalu, zachodzi konieczność zasadniczej zmiany w przebiegu i ilości instalacji elektrycznych.

 

   Zmiana przeznaczenia lokalu, to jeszcze dalej idące zmiany w zakresie wymagań stawianych instalacjom. Zazwyczaj są one wówczas wykonywane  w całości, od nowa.

 

 

Wymagania – budynek mieszkalny

 

   Dawno już przestały nam wystarczać standardy w postaci „żarówka na środku sufitu i po dwa gniazdka w pomieszczeniu”. Instalacja elektryczna spełnia dzisiaj bardzo wiele zadań i wymaga zastosowania różnych, dostosowanych do konkretnej funkcji, kabli i przewodów elektrycznych. W ramach podstawowej instalacji elektrycznej, wymienić należy:

 

•  instalacje oświetleniowe

•  instalacje gniazd wtykowych.

 

   Do rzadziej stosowanych zaliczyć trzeba wydzielone instalacje, służące zasilaniu konkretnych odbiorników, takich jak:

 

• kuchnie elektryczne,

• pojemnościowe i przepływowe ogrzewacze wody,

• elektryczne urządzenia grzewcze ( min.: piece akumulacyjne, ogrzewanie podłogowe, grzejniki

   łazienkowe itp.),

• urządzenia klimatyzacyjne,

• wszelkie napędy do rolet, bram wjazdowych i garażowych.

 

Myśląc o instalacjach elektrycznych, trzeba jednak brać też pod uwagę wszelkie instalacje dodatkowe:

 

• instalacje telefoniczne,

• instalacje alarmowe i domofonowe,

• instalacje telefoniczne i internetowe,

• instalacje do anten telewizji naziemnej i satelitarnej,

• instalacje do urządzeń audiowizualnych.

 

   Lista instalacji jest dość długa i wymaga ponadto określenia gdzie i z jakim przeznaczeniem ma być ułożona. Często okazuje się, że ułożenie jednej instalacji, pociąga za sobą konieczność ułożenia dwóch innych. Dzieje się tak na przykład w wypadku decyzji o zamontowaniu w domu urządzeń klimatyzacyjnych. Klimatyzatory wymagają przygotowania trzech, różnych instalacji: chłodniczej, elektrycznej oraz odprowadzenia skroplin. Wykonanie ich na etapie budowy, umożliwia ukrycie  całości instalacji w ścianach lub stropach. Wymaga to jednak przewidzenia i zaprojektowania docelowych lokalizacji wszystkich urządzeń.

 

   Jednakże, nawet po wielu godzinach spędzonych nad projektem domu, po licznych przymiarkach i planach, często okazuje się, że są miejsca, gdzie brakuje gniazdka, lampki albo wyłącznika.

Okazuje się też z czasem, że nowinki techniczne, zmiana potrzeb i upływ czasu rodzą nowe potrzeby i wymagania w stosunku do instalacji elektrycznych.

Z naszą pomocą unikniecie Państwo błędów w wykonaniu instalacji oraz – o ile jest to możliwe do przewidzenia – będziecie przygotowani na mogące się pojawić, przyszłe potrzeby.

 

Wymagania – lokal lub obiekt komercyjny

 

   Określenie „obiekt komercyjny” dotyczy bardzo szerokiego wachlarza mniejszych, większych a nawet bardzo dużych budowli biurowych, handlowych, usługowych i produkcyjnych. W zależności od charakteru obiektu, różny będzie też zakres i skala wykonania instalacji elektrycznych.

 

   Wykonanie instalacji w obiektach komercyjnych jest zazwyczaj poprzedzone przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji, jaką jest projekt instalacji elektrycznych. W zależności od specyfiki obiektu, projekt taki obejmuje zarówno przyłącze instalacyjne do obiektu (sposób i drogę zasilenia obiektu w energie elektryczną), jak i poszczególne rodzaje instalacji wewnętrznych. Inaczej zaprojektowana będzie instalacja do niewielkiego pawilonu handlowego lub usługowego, gdzie instalacja nie będzie zasadniczo dobiegać od opisanych powyżej, instalacji dotyczących budynków mieszkalnych.

     Inaczej będzie się przedstawiać projekt instalacji do obiektów większych,  o określonych, specyficznych dla każdej branży wymaganiach technicznych. Zakres projektowania może obejmować infrastrukturę zasilania obiektu o dużych parametrach poboru energii. Prawie zawsze projekt obejmuje też skomplikowane instalacje do systemów obsługi obiektu (wentylacja, klimatyzacja, bezpieczeństwo itp.), jak i do zasilania i sterowania maszyn oraz urządzeń związanych ze specyfiką branży, dla której obiekt jest przeznaczony (produkcja, usługi itp.). Wykonanie instalacji w nowych obiektach komercyjnych, to zazwyczaj realizacja wytycznych projektowych.

 

   Ze względu na profil działania i wielkość przedsiębiorstwa, nasza firma chętnie podejmie się wykonania instalacji w mniejszych obiektach: sklepy i pawilony handlowe, biura i lokale usługowe, niewielkie firmy produkcyjne i usługowe. Oferujemy również kontakt z doświadczonymi projektantami, którzy mogą służyć pomocą w przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji.Elektryk Kraków, instalacje elektryczne Kraków, awarie elektryczne, montaż bezpieczników, układanie instalacji elektrycznych, montaż domofonów, usługi elektryczne Kraków, Skawina elektryk, usługi elektryczne Zielonki, instalacje elektryczne Wieliczka, ogrzewanie elektryczne, piece akumulacyjne Kraków, montaż bojlerów, bojlery elektryczne, elektryczne maty grzewcze, kable grzewcze Kraków, kurtyny powietrzne, elektryk Zakopane, Miechów elektryk, montaż rozdzielni elektrycznych, piece akumulacyjne Kraków, ogrzewanie podłogowe, klimatyzatory Kraków, przewody elektryczne, bezpieczniki, pomiary elektryczne, Krzeszowice elektryk, elektryk Chrzanów, Sucha Beskidzka, Wolbrom,