sesja:
Array ( )
GET:
Array ( [site] => oferta [subsite] => ogledziny_porady_projekty )
POST:
Array ( )
FILE:
Array ( )
<< powrót

Inproel Kraków - instalacje elektryczne, oględziny, porady, projekty

Instalacje Elektryczne Kraków

rzetelna firma

   Instalacje elektryczne to jeden z najważniejszych elementów każdego domu, mieszkania i lokalu użytkowego. Nikt dzisiaj nie wyobraża sobie możliwości funkcjonowania bez energii elektrycznej. Dlatego w sytuacji, kiedy planowana jest budowa domu, remont mieszkania czy modernizacja lub rozbudowa instalacji w sklepie, warsztacie lub biurze, inwestor staje przed bardzo ważnym zadaniem. Ocena stanu technicznego istniejącej instalacji oraz zakres i sposób wykonania nowych instalacji będą miały zasadniczy wpływ na możliwości, komfort i bezpieczeństwo użytkowania obiektu.

 

OGLĘDZINY


   Jako profesjonalna firma z dużym doświadczeniem, zdajemy sobie sprawę, że klient ma prawo nie znać się na instalacjach elektrycznych. Ma prawo nie wiedzieć, co jest dobre i bezpieczne a co złe, przestarzałe a nawet zagrażające zdrowiu i życiu użytkownika. Oględziny lokalu lub obiektu, to najlepsza metoda oceny potrzeb Klienta i przygotowania rzetelnej wyceny prac instalacyjnych !

 

   W sytuacji planowanego remontu lokalu lub budynku, zakładamy że naszym zadaniem jest ocena istniejącej instalacji elektrycznej oraz – w wypadku takich oczekiwań – określenie możliwości jej ewentualnego wykorzystania w wyremontowanych pomieszczeniach. Temu celowi służą oględziny przeprowadzane przez uprawnionego elektryka. Konfrontując stan istniejący z planami przyszłego użytkowania instalacji, możemy dokonać potrzebnych obmiarów i określić zakres potrzebnych prac. 

 

   W sytuacji nowych obiektów, spotkanie i oględziny umożliwiają nam zapoznanie się z Państwa planami i potrzebami oraz pomagają porównać projekt ze stanem faktycznym. Dzięki oględzinom, zyskujemy wiedzę o obiekcie. Stanowi ona duże ułatwienie w planowaniu prac i komunikacji z Klientem.

 

PORADY


   Znając potrzeby Klienta, stosunkowo łatwo jest nam doradzić możliwie najlepsze rozwiązania w zakresie zaplanowania i wykonania instalacji elektrycznych. Po pierwsze możemy ocenić, czy obecne warunki na jakich zawarta jest umowa z Zakładem Energetycznym, spełniają wymagania Klienta i zapewniają możliwie najniższe koszty zużycia energii elektrycznej. Niewielu klientów wie, jak istotny wpływ na rachunki za energię ma taryfa zakupu energii elektrycznej, której wybór zależy głównie od użytkownika. Trafny wybór taryfy może zmniejszyć opłaty za prąd nawet o około 30% !

 

   W następnej kolejności możemy doradzić najlepszy sposób rozplanowania i ułożenia instalacji. Nieobojętne jest, na ile obwodów będzie ona podzielona oraz jaką metodą i jakimi przewodami wykonane będzie zasilanie poszczególnych obwodów. W działających firmach i zamieszkałych domach, okazuje się często, że lepsze jest natynkowe wykonanie instalacji elektrycznych, dzięki któremu unika się kucia, hałasu i związanego z tym kurzu.

  W zależności od przeznaczenia instalacji, powinien być dobrany odpowiedni kabel zasilający oraz odpowiednie zabezpieczenie w rozdzielni elektrycznej. Inaczej wygląda to kiedy chodzi o obwód oświetlenia, inaczej kiedy trzeba zasilić piec akumulacyjny lub maszynę w warsztacie.

 

   Skorzystanie z naszych porad, pomoże uniknąć błędów w zaplanowaniu i wykonaniu instalacji i zapewni komfort i bezpieczeństwo na wiele lat użytkowania poprawnie wykonanych instalacji.

 

PROJEKTY i DOKUMENTACJA


   W zależności od sytuacji, może się okazać, że pierwszym krokiem działania powinien być projekt instalacji elektrycznych, który może wykonać tylko uprawniony projektant. Sytuacja taka dotyczy min. kompleksowego wykonania instalacji w lokalach i obiektach użytkowych oraz instalacji wykraczających poza lokal lub budynek mieszkalny.

Bez projektu niemożliwa jest modernizacja lub wymiana instalacji elektrycznej (pionu) na klatce schodowej w kamienicy oraz wykonanie przyłącza do domu jednorodzinnego.

W sytuacjach, kiedy konieczne będzie wykonanie projektu elektrycznego, możecie Państwo liczyć na naszą pomoc i kontakt z doświadczonym projektantem.

 

   We wszelkich sprawach, w których wymagana jest zmiana warunków zasilania przez Zakład Energetyczny (np. zwiększenie przydziału mocy) lub zmiana lokalizacji licznika energii elektrycznej, potrzebne jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji. Nawet jeśli niepotrzebny jest projekt, Zakład Energetyczny wymaga aby po zakończeniu prac, przedstawić „oświadczenie o poprawności wykonania przyłączonych urządzeń, instalacji lub sieci”. W wypadku wykonania instalacji przez naszą firmę, dostarczamy takie oświadczenie oraz dodatkowy schemat jednokreskowy instalacji.

 

   Bez wyżej wymienionych dokumentów nie można podpisać umowy z Zakładem Energetycznym. Często spotykamy się z sytuacją, kiedy instalacje wykonuje instalator z uprawnieniami SEP ale nie posiadający uprawnień budowlanych. Taki instalator nie może potwierdzić dokumentów, których wymaga Zakład Energetyczny. Zlecając prace elektryczne warto upewnić się, czy wykonawca zapewnia odpowiednią dokumentację powykonawczą !Elektryk Kraków, instalacje elektryczne Kraków, awarie elektryczne, montaż bezpieczników, układanie instalacji elektrycznych, montaż domofonów, usługi elektryczne Kraków, Skawina elektryk, usługi elektryczne Zielonki, instalacje elektryczne Wieliczka, ogrzewanie elektryczne, piece akumulacyjne Kraków, montaż bojlerów, bojlery elektryczne, elektryczne maty grzewcze, kable grzewcze Kraków, kurtyny powietrzne, elektryk Zakopane, Miechów elektryk, montaż rozdzielni elektrycznych, piece akumulacyjne Kraków, ogrzewanie podłogowe, klimatyzatory Kraków, przewody elektryczne, bezpieczniki, pomiary elektryczne, Krzeszowice elektryk, elektryk Chrzanów, Sucha Beskidzka, Wolbrom,